Historia w roku 2019

W 2019 zorganizowaliśmy V Kongres Księgowych Oświatowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach celem kongresu było przekazanie uczestnikom aktualnej wiedzy na tematy związane z ważnymi w roku 2019 zagadnieniami dotyczącymi finansów oświatowych w JST i JO. W kongresie wzięły udział 182 osoby – o 80 więcej niż w roku ubiegłym.

Zakończyliśmy realizację projektów szkoleniowych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dedykowanych nauczycielom:

VULCAN na XIV Kongresie Zarządzania Oświatą! W dniach 30 września – 1 października w Zakopanem odbyła się XIV edycja Kongresu Zarządzania Oświatą. W prelekcjach, rozmowach i wymianie doświadczeń wzięło udział prawie 900 osób!
Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w polskiej edukacji, podczas którego członkowie i goście Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, dyskutują o sprawach bieżących i ważnych dla edukacji. Cieszymy się, że tradycyjnie już wspieraliśmy organizatorów jako Partner Główny wydarzenia.
Podczas Kongresu przeprowadziliśmy pięć prelekcji merytorycznych, które skupiły się m.in. na ochronie danych osobowych, rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i przyszłości samorządów terytorialnych.

Za nami II Kongres Ochrony Danych Osobowych. Tym razem na temat ochrony danych osobowych w oświacie rozmawialiśmy w Warszawie w dniach 29-30 października. II edycja największej imprezy branżowej w Polsce ponownie zgromadziła wielu uczestników, którzy przez 2 dni wymieniali się wiedzą, dzielili doświadczeniem oraz czerpali inspirację od wybitnych prelegentów. Uczestnikami kongresu byli dyrektorzy placówek oświatowych oraz inspektorzy ochrony danych osobowych.

EduHoryzonty. „Zarządzanie oświatą w sercu Europy”- właśnie pod tym hasłem upłynęła pierwsza edycja Kongresu skierowanego do kadry zarządzającej oświatą. Podczas 2-dniowego wydarzenia, które odbyło się 13-14 listopada w Zakopanem, przedstawiciele samorządów z całej Polski czerpali wiedzę od naszych gości oraz dyskutowali o kierunkach rozwoju polskiej oświaty.

W 2019 roku przeszkoliliśmy ponad 26 tysięcy osób!